MD-12 projekt domu jednorodzinnego - Projekty małych domów

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

MD-12 projekt domu jednorodzinnego

150m2-200m2

MD-12
Współcześnie co raz wyraźniej zauważa się dążenie do wygodniejszego i harmonijnego życia w aglomeracji miejskiej. Co za tym idzie zwiększa się liczba aktywności w tzw. zewnętrznej przestrzeni półprywatnej dzisiejszego domu jednorodzinnego. Co raz częściej w zewnętrznej przestrzeni przydomowej użytkownicy pragną realizować w sposób uporządkowany szeroką gamę różnorodnych aktywności typu: relaks , wspólne posiłki w gronie rodzinnym, imprezy okolicznościowe, sport, sauna, pielęgnacja ogrodu, zabwa z dziećmi. W związku z powyższym zasadne stało się wyodrębnienie ”przestrzeni strefowej” (ściśle związanej z określoną aktywnością) na przykładzie parterowego domu jednorodzinnego. W projekcie przestrzenie strefowe wyodrębniono za pomocą zastosowania okładzin ściennych i posadzkowych. Przyporządkowanie określonej strefie aktywności przydomowej odpowiedniego materiału typu kamień, drewno, cegła, zieleń (dobranej w dostosowaniu do przyzwyczajeń i oczekiwań użytkownika) powoduje pozytywnych skojarzenia:
Przedstawiamy całoroczny dom jednorodzinnego o pow. użytkowej ok. 125 m2 może zapewnić spokojny i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą, umożliwiając odizolowanie się od nie pożądanego „sąsiedztwa” poprzez zewnętrzne ściany parawanowe. Dom jest parterowy ze zwartą bryła (zaleta w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Na uwagę zasługuje układ pomieszczeń zgodny z zasadami architektury energooszczędnej, gdzie pokoje stanowią część pozyskująca energie cieplną ze słońca przy pomocy masywnej ściany akumulującej (kumulacja ciepła w sposób bierny). Zmagazynowana za dnia energia cieplna pochodząca ze słońca jest oddawana w nocy do wybranych pomieszczeń (sprzężenie w wentylacją mechaniczną z rekuperacją)

Technologia budowy domu
Fundamenty- żelbetowe. Ściany – dwuwarstwowe: bloczki porotherm 19cm + docieplenie 15cm wraz z tynkiem mineralnym (ściany od strony tarasu pokryte okładziną drewniana lub płytami elewacyjnymi hpl o gr. 4cm); strop – gęstożebrowy; pokrycie dachu memebrana dachowa epdm. Ściany działowe – szkieletowe. Mobilne panele tarasowe- drewniane. Drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej.
Uwaga: W opcji energooszczędnej grubość izolacji termicznej zostanie zwiększona.


Orientacyjny koszt budowy domu
Stan surowy: 261 460 zł
Stan deweloperski: 364 256 zł
Pod klucz: 581 022 zł
* powyższe wyceny są orientacyjne ponieważ oparte o wskaźniki obliczeniowe. Na etapie zlecenia wykonania projektu budowlano-wykonawczego (na życzenie klienta)
może zostanie wykonany dodatkowo kosztorys i podana bardziej przybliżona wycena.
* powyższa wycena nie obejmuje kosztów wykonania tarasu,podjazdu, oraz zestawu ślusarki aluminiowej.

MD-12

Dane charakterystyczne:
Pow. zabudowy:  208,6m²
Wysokość:  3,7m
Szerokość elewacji front: 17,85m²
Minimalne wymiary działki: 38,6x19,5m
Kubatura: 771,82m²
Dach: płaski

Parter - powierzchnia: użytkowa
1.Wiatrołap  4,1m²
2.Kuchnia  8,8m²
3. Pokój dzienny+jadalnia  46,3m²
4.Sypialnia I  11,7m²
5.Sypialnia II+garderoba  24,4m²
6.Korytarz  17,7m²
7.Wc  1,7m²
8. Łazienka 6,5m²
9. Kotłownia 3,6m²
Łącznie: 124,8m²

10. Garaż  22,8m²
11. Pracownia /pokój hobby

Łacznie (z garażem i pracownią): 171,9

/sauna/ siłownia 24,2m²
12. Smietnik  5,5m²
13. Strefa wejściowa  75,8m²
14.Strefa ogrodowa  159,1m²

ZAWARTOŚĆ PROJEKTU:
Projekt architektoniczno-budowlany zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu
budowlanego. Projekt sporządzany jest przez uprawnionych projektantów (należących do izb zawodowych) i po adaptacji do działki może stanowić podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wybudowania.
Oddajemy w Państwa ręce projekt w 4 egzemplarzach składający się z:
-projektu architektoniczno-budowlanego
-projektu konstrukcji wraz z obliczeniami statycznymi
-detali i rozwiązań konstrukcyjnych
-projektu instalacji elektrycznej
-projektu instalacji sanitarnych ( wod-kan, c.o.)
JAK KUPIĆ PROJEKT
Po wygraniu aukcji prosimy o maila z danymi inwestora, danymi do faktury oraz adresem na jaki mamy wysłać projekt. Projekt wraz z fakturą VAT wyślemy za zaliczeniem pocztowym na koszt naszej Pracowni.
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
uwaga: PRZEDMIOTOWY PROJEKT JEST W FAZIE PROJEKTU KONCEPCYJNEGO, ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ WYKONANIA OPRACOWANIA DO FAZY PROJEKTU BUDOWLANEGO CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA - DO OK.3 MIESIĘCY.Cena: 1800zł +VAT = 2214zł

Projekt typowego domu jednorodzinnego MD-12

Projekt typowego domu jednorodzinnego MD-12

Pow.użytkowa: ok.125m²

2.214 złz VAT-em Dodaj

Brak komentarzy
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego